Kierunki studiów:

Geografia Gospodarka przestrzenna Turystyka i Rekreacja Geoinformacja Geomonitoring Planowanie i organizacja przestrzeni

Konkurs „Geografia – proces, forma, obiekt” – edycja 2014

W czerwcu 2013 roku został ogłoszony Konkurs Fotograficzny „Geografia – proces, forma, obiekt”. Konkurs objął honorowym patronatem Pan prof. Tadeusz Marszał – Dziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego.

W skład Komitetu Organizacyjnego weszli inicjatorzy tej idei, tj.:

  • Piotr Czubla – Pracownia Geologii Wydziału Nauk Geograficznych UŁ
  • Joanna Petera-Zganiacz – Katedra Geomorfologii i Paleogeografii Wydziału Nauk Geograficznych UŁ

Na konkurs wpłynęły 463 fotografie autorstwa 112 osób. Bardzo dziękujemy za wszystkie zgłoszenia. Do konkursu zakwalifikowano 331 prac w kategorii „Procesy i formy naturalne” oraz 105 w kategorii „Obiekty antropogeniczne”. Pozostałe fotografie nie mogły być ocenione ze względu na niezgodność z warunkami regulaminu.

Jury w składzie:

  • Sławomir Grzanek – Prezes Łódzkiego Towarzystwa Fotograficznego – przewodniczący Jury
  • Elżbieta Papińska – Prodziekan Wydziału Nauk Geograficznych Uniwersytetu Łódzkiego
  • Renata Stadnik – Członek Okręgu Łódzkiego Związku Polskich Fotografów Przyrody

nagrodziło w kategorii PROCESY I FORMY NATURALNE:

w kategorii OBIEKTY ANTROPOGENICZNE:

  • Jury nie przyznało pierwszego miejsca
  • Drugie miejsce ex eaquo – Artur Dobrowolski za zdjęcie „Miasto nie zasypia” i Sylwia Krawczyk za zdjęcie „W małym szkle
  • Trzecie miejsce – Roksana Bartoszewska za zdjęcie „Produkcja chmury”.

Wręczenie nagród nastąpi podczas wernisażu Wystawy Fotograficznej, który odbędzie się podczas XIV Festiwalu Nauki Techniki i Sztuki w Łodzi 9 kwietnia 2014 r. o godzinie 15:00 w holu budynku Wydziału Nauk Geograficznych UŁ przy ul. Kopcińskiego 31 (na parterze).

Nagrodzone zdjęcia zostaną również przedstawione na wystawie, organizowanej w ramach XIII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki w Łodzi.

Jury na wspólnym spotkaniu z Komitetem Organizacyjnym postanowiło wyróżnić dodatkowo 24 fotografie, które zostaną zaprezentowane na wystawie razem z nagrodzonymi. Wystawę będzie można oglądać od 9 kwietnia 2014 roku w gmachu Wydziału Nauk Geograficznych UŁ przy ul. Kopcińskiego 31 w Łodzi.

Zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu. Informacja o konkursie oraz regulamin zostaną zamieszczone na stronie Wydziału Nauk Geograficznych.

Joanna Petera-Zganiacz i Piotr Czubla